İstanbul'da satılık daire arayan yabancı yatırımcı için birçok seçenek var çünkü şehir

Başakşehir bölgesi hakkında bilgiler 

Tarih:12 Ocak 2023 Perşembe

İstanbul'da satılık daire arayan yabancı yatırımcı için birçok seçenek var çünkü şehir

Başakşehir bölgesi hakkında bilgiler İstanbul'da satılık daire

arayan yabancı yatırımcılar için pek çok seçenek vardır çünkü şehir, hayati alanlar ve büyük inşaat projeleri açısından çok zengindir.
Türk emlak piyasasındaki çalışmalarımızda , Başakşehir belediyesi tarafından sağlanan eksiksiz hizmetler ve mahallelerinin karmaşıklığı nedeniyle, Arap ve yabancı işadamlarının İstanbul'da Başakşehir bölgesinde daire satın alma konusunda cazibesini
fark ettik konut sitelerinin modernliği ve geniş yeşil alanlarının yanı sıra. . Bugün bu yazımızda sizler için Başakşehir bölgesini öne çıkardık.

Başakşehir'e genel bakış:

İstanbul'un 39 ilçesi arasında en güzide ve modern semtlerinden biridir, her anlamda ideal kılan birçok özelliği ile karakterizedir ve şehrin en büyük ve en prestijli gayrimenkul projelerini bünyesinde barındırır, böylece İstanbul'da ikamet eden zengin Araplar, İstanbul'un sitelerinden konut aldılar. Ticari projeleri ve her türlü faaliyetini başlatmak için bir destinasyon.

Başakşehir , İstanbul'un Avrupa yakasında, özellikle ortasında yer almaktadır! İstanbul'un en önemli idari bölgelerinin birçoğu ile sınırlanan bu bölge, kuzeyden Arnavutköy bölgesi ve birçok bölgeyi tatlı içme suyu ile beslemek için önemli bir kaynak olan ünlü Sazlı Dere Gölü ve Eyüp Nehri ile sınırlanmıştır. kuzeydoğu yönünden bölge, doğu yönünden Sultangazi ve Esenler bölgesi, güney yönünden Küçükçekmece ve Bağcılar iki bölgesi, güneybatı yönünden ise Esenyurt bölgesi gelmektedir.
Başakşehir, Taksim Meydanı'na yaklaşık 26 km uzaklıktadır, yani yolculuk yaklaşık 30 dakika sürer. Yaklaşık 20 dakika uzaklıktaki Al-Fateh bölgesine 17,6 km uzaklıktadır. Kent içi ulaşım otobüsleri ile alana ulaşım imkanının yanı sıra Kent metro istasyonu üzerinden metro ile ulaşabilirsiniz.

Konut veya yatırım için Başakşehir bölgesinde gayrimenkul almanın önemi 

Başakşehir'e tekabül eden bölgelerde gayrimenkul satın almanın çok önemli olduğu ve hatta gayrimenkul yatırımı alanında bir koz olarak tanımlayabileceğimiz Başakşehir'de sizi gayrimenkul almaya iten birçok neden var :
- Başakşehir, konfor ve lüksün en üst düzeyde sağlandığı modern binaları, güçlü altyapısı, sosyal, kültürel, sağlık ve eğitim olanakları ile yerli ve yabancı yatırımcılar için en cazip alanlardan biri. bölgeyi Türkiye'deki diğer tüm bölgelerden ayırmış ve birçok Avrupalı ​​muadillerine rakip yapmıştır.
Başakşehir eğitim merkezleriyle doludur, 2017 istatistikleri İstanbul'daki en önde gelen 3 uluslararası okula ek olarak 35 ilkokul, 30 ortaokul ve 5 anaokuluna ev sahipliği yaptığını doğrulamaktadır.
- Başakşehir'de ulaşım, bölgedeki en önemli çekici faktörlerden biridir, çünkü metro ağının varlığı, İstanbul'daki mesafelerin yakınlaştırılmasına katkıda bulunan ve uzak merkezlerin bağlantı şeklini değiştiren en önemli ve belirgin faktördür. .
İstanbul genel olarak yıl boyunca ılıman bir iklime sahiptir ancak Başakşehir bölgesini diğerlerinden ayıran özelliği, büyük bir bölümünün yeşil alanlarla ve doğal vadilerle kaplı olması, bölgenin sakinliği ve koşuşturmacadan uzaklığıdır. şehrin koşuşturması
- Hayatın 25 yıl önce başladığı bir bölgede iki yapay gölün varlığı şaşırtıcı kabul ediliyor, çünkü birçok Avrupa şehri 25 yılı aşkın süredir var olan en prestijli bölgelerinde yapay göller oluşturamıyor.
Ünlü İbn Haldun Üniversitesi'nin Başakşehir bölgesinde bulunması, İstanbul'a eğitim ve yerleşme amacıyla gelen pek çok yabancı için cazip bir konu olarak görülüyor; Onlar, İstanbul'da.
- En iyi uluslararası tıp teknolojilerini içeren bir tıp şehrinin varlığı, böylece bu şehir Avrupa'nın ve dünyanın en iyi hastanelerine ev sahipliği yapacaktır.
- İstanbul'un dünyadaki en büyük ve en ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan ve 350 mağazasıyla en önemli uluslararası marka ve markalara ev sahipliği yapan

ünlü Başakşehir Mall of İstanbul'un varlığı .

Başakşehir'deki kamu tesisleri:

 Başakşehir'de, derslerinin bir kısmını Arapça olarak veren İbn Haldun Üniversitesi, Narad Hudav Bundijar Üniversitesi ve Başakşehir Üniversitesi gibi birçok özel üniversite bulunmaktadır. Ayrıca birçok devlet ve özel okulun yanı sıra uluslararası ve Arap okulları da bulunmaktadır. Bölgede Arap ve uluslararası okulların varlığı, Arapları bölgede daire satın almaya, yaşamaya ve yerleşmeye çeken sebeplerden biridir.

Sağlık sektörüne gelince, Başakşehir'de hastaneler geniş bir alana yayılmıştır ve Avrupa'nın en büyük tıp şehri olan Başakşehir Tıp Şehri olarak bilinen hastaneler için en büyük sağlık kompleksi kurulmuştur. Bir milyon metrekarelik bir alanı kaplar ve 8 bina içerir. Her binada tam bir ihtisas hastanesi, "Çocuk Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Nöroloji Hastanesi, Ortopedi Hastanesi, Kardiyoloji Hastanesi, Psikiyatri Hastanesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Hastanesi" yer alacak. 89 Ameliyathane.

Medical City'nin ana binası, Medical City'deki tüm binaların temellerini destekleyen 2068 sismik izolatörü içerdiğinden, dünyanın depreme dayanıklı en büyük binalarından biri olması planlanıyor. Tesisin yapımında kullanılan demir miktarı 95.000 tondur. Başakşehir Medical City, İstanbul'un en önemli altyapı tesislerinden biri olarak kabul ediliyor ve Türkiye'de sağlık sektöründe niteliksel ilerleme ve başarı elde ediyor.

Başakşehir'in en belirgin özelliklerinden biri de toplu taşıma otobüsleri, metro hattı ve minibüslerle bölgeye hizmet veren güçlü ulaşım ağıdır. İstanbul'un her yerine ulaşımı kolaylaştıran link istasyonuna sahiptir.

İstanbul'da pitoresk doğa ile büyük kentsel gelişim arasında stratejik olarak hayati bir konumda bir daire satın almayı düşünüyorsanız , o zaman Başakşehir bölgesi sizin için mükemmel bir seçimdir. Başakşehir'in en iyi konut ve yatırım projelerini sizlere sunan FCC Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, hayalinizi gerçekleştirmek ve İstanbul'un en iyi gayrimenkulüne sahip olmak için danışman ekibimizle iletişime geçmeniz yeterli.

FCC-277 

FCC-279

FCC-280

 İlgili bloglar:

Türkiye'de gayrimenkul yatırımı

Türkiye'deki gayrimenkul yatırımcısının hakları

Türkiye'de bir daire nasıl satın alınır?

Bir mülk satın alarak Türkiye'de ikamet

İstanbul'da taksitle satılık daire satın alma

Türkiye'de mülk satın almak için ipuçları


 
İstanbul Daireleri| Türkiye Daireler | Türkiye'de Notre | Türk vatandaşlığı | Gayrimenkul satış sonrası hizmetler | Gayrimenkul satış öncesi hizmetler

EMLAKLAR

Size en uygun daireyi seçin
Size özel fiyatlar belirleyelim. Hemen tapunuzu teslim edelim

 • Denize yakın lüks Kıbrıs projesinde en iyi tatil köylerine yakışır yaşam

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  180.590Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında Kıbrıs projesi bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  473.210Detaylar
 • Tatil ve yaşam için ihtiyacınız olan tüm olanaklarla deniz kıyısında proje bir arada

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  200.000Detaylar
 • Kıbrıs projesinde bitmeyen tatil hayatı

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  81.000Detaylar
 • Deniz, doğa ve şehir manzaralı Kıbrıs projesi

  NORTH CYPRUSYapım Aşamasında
  232.390Detaylar
 • Eyüpsultan sitesinde temiz hava ve yeşilliklerle dolu konforlu yaşam

  EYÜPSULTAN / ISTANBULYapım Aşamasında
  685.000Detaylar
TÜMÜNÜ GÖR
Chat on WhatsApp